01 Bře

Hackathon

1 března, 2024 | By |

V pátek 23. února se dva týmy našich studentů úspěšně zúčastnily prvního královédvorského Hackathonu, který zorganizovala agentura Czechinvest společně s městem Dvůr Králové nad Labem. Společně s dalšími týmy z řad veřejnosti i studentů měly navrhnout vizi podpory a rozvoje města zejména v oblasti podnikání. Konkrétně prostřednictvím lokalit, které mají potenciál rozvoje a nejsou nyní plně využity. V průběhu práce jim pak pomáhali zkušení mentoři, kteří pracují nejen v oblasti regionálního rozvoje. Po prezentacích návrhů porota udělila třetí místo týmu z 2.A ve složení A. Malich, M. Kubíček, J. Špaček a D. Vojtíšek. První místo pak obsadil tým z 1.A ve složení E. Karešová, K. Hynková a J. Karban. Především ale studenti získali během jednoho dne spoustu znalostí z oblasti regionálního rozvoje, komunální politiky, urbanismu, coworkových aktivit a podnikatelských inkubátorů.

Ing. arch. Kateřina Sedláčková