Image Image Image Image Image Image Image Image Image
4letý a 6letý obor

15 Úno

By

Bazar knih 2024

15 února, 2024 | By |

Již čtvrtý bazar knih v budově Gymnázia Dvůr Králové nad Labem se koná v sobotu 23.  března 2024 od 9 do 13 hodin. Opět představuje příležitost zdarma nabídnout knihy všech žánrů dalším čtenářům. Jejich příjem proběhne v pátek 22. března od 13:00 do 18:00, v den akce pak od 7:30 do 9:00, a to přímo v místě konání.

Sobotní program je ovšem daleko bohatší: Hned po zahájení v 9:00 vystoupí Crazy Band místní ZUŠ R. A. Dvorského. Od 9:30 přiblíží Filip Pýcha vznik své knihy Rukopis královédvorský v komiksu, od 10:00 bude pokračovat animační dílnou pro zájemce o umění a nové technologie z řad návštěvníků. Mezi desátou a jedenáctou hodinou nastane ideální chvíle pro prohlídku a výběr knih a setkání se žáky a jejich prezentacemi k výročí slavných spisovatelů. Pro nejmladší návštěvníky bude připraven velikonoční program – tvoření z papíru a zdobení medovníčků v knihovně školy. V průběhu celé akce bude možné koupit si drobné občerstvení.

Dalším hostem bude spisovatel Jan Horníček, který zazářil hned svou první knihou Čarostřelec (2020), jež získala Literární cenu Knižního klubu a byla zpracována jako audiokniha pro Český rozhlas 3 Vltava. Od té doby přidal další romány – Kapitán Stellwerther (2022) a Vlkodlak (2023). Všechny spojuje napínavý příběh v atraktivních kulisách konce 18. století. Na besedě a autorském čtení od 11 hodin nám přiblíží svou cestu ke psaní a tvůrčí metody. Odhodlání, s nímž si splnil svůj sen, může být inspirací pro mnohé z nás. Setkání uzavře autogramiáda.

Od 12 hodin zazní druhé vystoupení Crazy Bandu. Zbylý čas do jedné hodiny bude patřit opět prohlídce knih.

Srdečně Vás zveme na tuto akci, již pořádá Gymnázium Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci se ZUŠ R. A. Dvorského a Městskou knihovnou Slavoj.

Na letošním svátku knih na shledanou!

Kabinet českého jazyka