07 Pro

Přednáška odborníka z Francie

7 prosince, 2023 | By |

Lukáš Macek, ředitel dijonské pobočky Pařížského institutu politických studií (Sciences Po) se zaměřením na evropské záležitosti a země střední a východní Evropy, přijel 7. 12. 2023 na naše gymnázium přednášet o aktuálních problémech Evropské unie. Přednáška i následující beseda upozornily posluchače z naší školy, Gymnázia Trutnov a ZŠ Strž na význam Evropské unie a výzvy, jimž nyní čelí. S důrazem Lukáše Macka na kritické shromažďování a vyhodnocování informací jako nejlepší prevenci politické manipulace lze pracovat i v každodenním občanském životě. Na závěr došlo též na informace ke studiu na Sciences Po (kde máme ostatně dva naše letošní absolventy) a sdílení zkušeností i mezi žáky. Děkujeme za tuto vzácnou návštěvu!