10 Lis

Vítězství ve filmové soutěži

10 listopadu, 2023 | By |

Michael Kazmirowski (4.C) byl dnes slavnostně vyhlášen vítězem filmové soutěže pro studenty středních škol – STUDOKO – škola očima studentů. Za svůj krátký film (k vidění zde) pak obdržel z rukou Arnošta Štěpánka, náměstka hejtmana pro oblast školství a sportu, též finanční cenu. Vyzpovídala ho také Česká televize. Náš vítěz, celá jeho třída i další návštěvníci měli rovněž příležitost zkusit si díky workshopům různé činnosti spojené s filmováním, například práci kameramana, animátora nebo výrobu zvuků do filmu. Vše se odehrálo v rámci 14. ročníku festivalu audiovizuální tvorby a vzdělávání CINEMA OPEN v královéhradeckém Bio Central, pořádného Centrem uměleckých aktivit. Michaelovi gratulujeme a těšíme se na jeho další tvorbu – což nás těší tím spíše, že dokázal spojit vysokou úroveň uměleckých i technických dovedností zcela v duchu gymnaziální představy o všestranném vzdělání.