27 Lis

Slavnostní otevření zrekonstruovaného vestibulu

27 listopadu, 2023 | By |

V sobotu 25. 11. 2023 při příležitosti Dne otevřených dveří se konalo slavnostní otevření zrekonstruovaného vestibulu v historické budově gymnázia.

Přestřižení stuhy provedli Arnošt Štěpánek, náměstek za odbor školství, a Jan Jarolím, starosta Dvora Králové nad Labem. Slavnostní události se dále zúčastnili oba místostarostové Dvora Králové Jan Helbich a Vítězslav Šturma, Jiří Vomela za Řemeslné stavby s.r.o. (realizace rekonstrukce), Pavel Budínský (truhlář – výroba dobových dřevěných dveří), Jiří Hlavatý (JUTA a.s.), generální partner gymnázia, předseda Spolku přátel gymnázia Christian Kazmirowski a další hosté.

Rekonstrukce vestibulu a zádveří trvala pět měsíců (červen–říjen 2023), protože se obnovovalo původní odvětrávání z konce 19. století. Stavba tak zasáhla do přilehlé knihovny, chemické laboratoře, dvou tříd, sklepa i půdních prostor. Celková cena: 1,932 mil. Kč, placeno z fondů MěÚ.

Při této příležitosti jsme si prohlédli hřiště na nádvoří budovy, zrekonstruované v roce 2022 z finančních prostředků KÚ KHK (3,4 mil. Kč bez DPH).

Mgr. Martina Kubíková, ředitelka školy