Image Image Image Image Image Image Image Image Image
4letý a 6letý obor

16 Říj

By

Nová učebna informatiky

16 října, 2023 | By |

Během letních prázdnin proběhla kompletní rekonstrukce počítačové učebny ve 2. poschodí. Byla opravena parketová podlaha a celá učebna nově vymalována, dodány byly nové pracovní stoly a skříně pro uložení doplňkové počítačové techniky. Hlavní jsou však nové počítače: oproti původním 20 klasickým žákovským sestavám s počítačovou skříní a monitorem je učebna nově vybavena počítači All-in-One, kdy díky úspoře potřebného prostoru došlo k rozšíření na celkem 24 žákovských míst + jedno kompletně vybavené místo pro prezentaci učitele. Zvětšen byl rovněž volný pracovní prostor na učitelském stole, vhodný např. pro robotické pokusy.

Do učebny byla následně soustředěna i ostatní informační technika doplňkově využívaná žáky při výuce: k dispozici je „mobilní učebna“ s 20 ks dotykových notebooků a starší sada s 30 ks běžných notebooků, sada 15 ks iPadů, sada 12 ks brýlí pro virtuální realitu a další technologie. Během podzimu by dále měly být kromě jiného zkompletovány elektronické sady Micro:Bit pro praktickou výuku programování a robotiky v rámci nové informatiky.

Jsme rádi za nové inspirativní prostředí v rekonstruované učebně informatiky a věříme, že se v ní bude žákům i učitelům dobře pracovat.

Mgr. Jiří Erlebach, zástupce ředitele