16 Říj

Naši gymnazisté na Akademii věd ČR

16 října, 2023 | By |

Pět dnů letošních prázdnin jsme strávili na Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd České republiky v Praze, kde jsme se zúčastnili letní školy NANO2023. Absolvovali jsme mnoho přednášek z různých oborů a šest praktik u renomovaných vědců a pracovníků, kteří nás zavedli do světa nanotechnologií a nanomateriálů. Díky programu jsme měli možnost nahlédnout do výzkumných laboratoří a zkusit si v nich práci během praktik. V praxi nám byla představena např. NMR spektroskopie, elektronový mikroskop nebo jsme si mohli vyzkoušet monitoring námi vytvořené nanočástice stříbra. Kromě absolvování přednášek a praktik jsme od začátku týdne pracovali na týmových nano-projektech, jejichž prezentací jsme zakončili poslední den letní školy.

Kristýna Schrötterová a Václav Semerák (4.A)