Image Image Image Image Image Image Image Image Image
4letý a 6letý obor

04 Říj

By

Evropský den jazyků

4 října, 2023 | By |

Dne 26. 9. se slavil Evropský den jazyků, a tak jsme ho připomněli také. V přísloví, které praví, že kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem, bychom mohli pozměnit, že nejen tolikrát jsi člověkem, nýbrž i o to více se můžeš pobavit nebo si v restauraci objednat více jídel, jak nás o tom přesvědčila 5.C ve scénce „V restauraci“. Studenti dokázali, že cizí jazyky a též ten mateřský ovládají poměrně dobře a že je hlavně dokáží použít jako prostředek zábavy, což je v mnohých případech u jazyků velmi důležité.

Náš Den jazyků jsme zahájili prezentací DofE, což je anglická zkratka Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. O tomto projektu nás informovala paní profesorka Blanka Hofmanová a účastníci nás obohatili ve svých prezentacích o mnohé zkušenosti. Tento projekt považuji za velmi inspirativní a obdivuji všechny, kteří dosáhli bronzového, či dokonce zlatého certifikátu!

Dále následovalo pásmo 8 scének, ve kterých studenti vystřídali češtinu, angličtinu, němčinu francouzštinu a ruštinu. Mohli jsme oslavit „Oktoberfest“, zazpívat si píseň Édith Piaf či si něco uvařit v pořadu MasterChef a mnoho dalšího a to vše se uskutečnilo za výborného moderování studentů Josefa Mokrého a Jiřího Štefáčka. Poděkování patří též technickému zázemí, Adamu Sziemeisterovi a Filipu Kočišovi.

A po oslavě nám nezbývá nic jiného, než se cizí jazyky s chutí učit dále!

Mgr. Lada Marousková

Nahrávka dne jazyků 2023 zde: