16 Čvn

Mezi nejlepšími atletkami v České republice

16 června, 2023 | By |

A je to tady. Nastává očekávaný den, pondělí 12. června,  a my nemůžeme dospat. Scházíme se na vlakovém nádraží, odkud vyrážíme do vzdálené Opavy na republikové finále v atletickém čtyřboji.

Po dlouhé cestě jsme konečně na místě. Zkoušíme místní atletický stadion a přesouváme se na zajímavé až děsivé ubytování. Večerní program si každý užívá po svém. My jsme se rozhodli prozkoumat Opavu.

Druhý den ráno se přesouváme na atletický stadion, připravené podat nejlepší výkony. Natka Růžičková zdolala školní rekord v hodu kriketovým míčkem – 55,40 metrů. Obě Nelči (Bořková i Štefáčková) si zaběhly osobní rekordy na 800 metrů. Maky Síbrová si zaběhla osobní rekord na 60 metrů – 8,51. Také Johča Tomášková přispěla svými povedenými výkony.

Po náročném dni plném výborných výkonů končíme na 6. místě v republice. Teď už jen dlouhá cesta domů a zítra „hurá“ do školy.

Nelča Štefáčková, Johanka Tomášková, Naty Růžičková, Maky Síbrová, Nelča Bořková

a Libor Špaček