Image Image Image Image Image Image Image Image Image
4letý a 6letý obor

16 Zář

By

Prevence zdravého vývoje žáků

16 září, 2019 | By |

Na gymnáziu proběhlo ve dnech 13. – 15. 9. 2019 proškolení pedagogů s aprobací tělesná výchova  zaměřené na cvičení metodou SPS (Spirální stabilizace páteře) MUDr. Richarda Smíška, která je prověřena více než čtyřicetiletou tradicí.

Jedná se o pohybový, preventivní program na odstranění svalové dysbalance, chybných pohybových stereotypů a bolestí zad, prevence skoliózy. Podstatou cvičení s pružným elastickým lanem je propojení stabilizačních svalů v celém těle najednou s cílem regenerace pohybového aparátu po dlouhém sezení ve škole. Kurzy metody SPS dávají praktický návod, jak prevenci a regeneraci uplatnit nejen v hodinách TV, ale i ve volnočasových aktivitách.

Pedagogové byli proškoleni základním kurzem (11 základních cviků s lanem). Tento vzdělávací program získal akreditaci MŠMT v roce 2018 jako program dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Lektoroval MUDr. Lubomír Motyčka z Havlíčkova Brodu. Víkendového školení se zúčastnila též dvorská fyzioterapeutka Karolína Skálová, která spolupracuje s pražským rehabilitačním a vzdělávacím centrem Smíšek.

Program jsme nabídli též místním školám, jsme rádi, že některé z nich tělocvikáře vyslaly.

Všichni učitelé na závěr dostali osvědčení. Kurzu se celkově zúčastnilo 7 pedagogů, jeden volejbalový trenér a fyzioterapeutka Skálová.

V plánu je i další setkání s panem doktorem a fyzioterapeutkami, jež se prevenci špatného držení těla věnují v Havlíčkově Brodě.  Proběhne na konci listopadu.

Martina Kubíková

ředitelka školy