25 Dub

Divadlo DRAK

25 dubna, 2019 | By |

V pátek 12. 4 neprobíhal den pro studenty 2.A a 4.C jako obvykle. V ranních hodinách jsem se sešli (spolu s paní učitelkou Valtrovou a Heřmanovou) před budovou gymnázia, odkud jsme pokračovali do Hradce Králové. Tam jsme se mohli těšit na očekávanou anglickou divadelní komedii s názvem „THE SECRET DIARY OF ADRIAN MOLE“. Vše se odehrávalo v Divadle DRAK, které se nachází kousek od centra města. Celá hra trvala asi hodinu a půl a v podstatě se jednalo o britského školáka Adriana, který prožívá soukromé strasti i radosti a lehce paroduje svět dospělých. Všechny jeho zážitky i stresující okamžiky si sepisuje do deníku, který následně předčítá svým kamarádům. Např: Hádku rodičů, jeho první holku nebo jak se staral o starého pana Baxtera.

Všemu bylo bez problému rozumět a díky hereckým výkonům jsme se i pobavili. Následoval hodinový rozchod, který každý student využil po svém.

Nakonec jsme se všichni vrátili zpět do Dvora Králové a užívali zbytek pátečního dne.

Pavla Endrlová (studentka 2.A)