21 Led

Mládí vpřed!

21 ledna, 2019 | By |

V sobotu 19. ledna zorganizoval Klub NATURA z. s. tradiční přípravný seminář, tentokrát určený soutěžícím v biologické olympiádě kat. A, B, tedy středních škol. Od 9 do 16 hodin proběhly čtyři velice zajímavé přednášky na témata: Larvy, Embryologie, Kmenové buňky a Péče o potomstvo v podání některých autorů přípravného studijního textu z Přírodovědecké a 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Přednášky souvisely s letošním tématem biologické olympiády pro tuto kategorii, které zní povzbudivě – Mládí vpřed! A mladí projevili zájem, přijelo 40 studentů a pedagogů ze šesti středních škol Královéhradeckého a Libereckého kraje včetně zájemců z našeho gymnázia. Velice náš těší, že věnovali rozšíření svých biologických znalostí slunečnou sobotu. Doufáme, že jim tento seminář v přípravě na soutěž pomohl.

RNDr. Jana Dobroruková