Image Image Image Image Image Image Image Image Image
4letý a 6letý obor

11 Čvn

By

Krajské kolo soutěže Poznávání přírodnin

11 června, 2024 | By |

V letošním školním roce se organizace Krajského kola Poznávání přírodnin ujalo Gymnázium Dvůr Králové nad Labem. Soutěž proběhla v pondělí 10. 6. v dopoledních hodinách. Pozváno bylo 25 soutěžících, z každého okresu Královéhradeckého kraje vždy po pěti nejlepších z každé kategorie: kat. D – 6. a 7. třída, kat. C – 8. a 9. třída (a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a kat. A + B – 1.–3. ročníky středních škol.

Z celkového počtu 75 pozvaných se „poznávačky“ zúčastnilo 73 soutěžících.

Pro soutěžící byla vyhrazena aula školy, kde proběhla prezence a kde také byly vystaveny ceny pro všechny soutěžící, které zajistilo Gymnázium Dvůr Králové nad Labem a Klub NATURA, z. s.

V již prázdných třídách maturantů byly vystaveny přírodniny – 50 rostlin a 50 preparátů živočichů. Soutěžní protokoly opravovali doprovázející učitelé, každý protokol jeden učitel opravil a druhý ještě zkontroloval. Po skončení soutěže dostali soutěžící autorská řešení a všichni zájemci si mohli vystavené přírodniny prohlédnout, případně vyfotografovat a zjistit tak, co se jim podařilo poznat. Čekání na výsledky si mnozí soutěžící zkrátili návštěvou kabinetu biologie a došli si i na zmrzlinu. Kolem 13 hodiny již bylo vše vyhodnoceno, napsány diplomy a vyhlášeny výsledky. Oficiální výsledkové listiny byly téhož dne rozeslány všem zúčastněným školám. 

Současně děkujeme všem učitelům a studentům našeho gymnázia, kteří významnou měrou pomohli zorganizovat tuto náročnou akci.

Za přípravu rostlin děkujeme skvělým botanikům z rodiny Černíků, za přípravu preparátů živočichů neméně skvělým zoologům Mgr. Jiřímu a Mgr. Josefu Hotovým.

Jsme rádi, že se naši žáci v tak velké konkurenci neztratili: V kat. A + B byla Martina Hamerská první, Vojtech Hojný třetí a Vojtech Kořínek sedmý. V kategorii C byla Pavlína Hamerská třetí a Jan Vejnar šestý. Gratulujeme! 

RNDr. Jana Dobroruková