Image Image Image Image Image Image Image Image Image
4letý a 6letý obor

07 Dub

By

Jarní bazar knih na gymnáziu

7 dubna, 2022 | By |

Díky polevujícím covidovým opatřením mohl konečně proběhnout v budově královédvorského gymnázia řádný bazar knih. Oproti podzimní venkovní verzi doprovázel celou akci bohatý program.

Od devíti hodin mohli návštěvnici začít nosit staré knihy a přijít si pro nový poklad. Kolem jedenácté hodiny se v přízemní tělocvičně začala shlukovat skupinka deseti regionálních autorů knih, aby povyprávěla o své cestě a zkušenostech s vydáním knih. Moderování debaty se ujal pan profesor Ivo Rejchrt a položil kolegům čtyři jednoduché dotazy, z čehož se však vyvinula velmi zajímavá debata na hodinu a půl. Především díky odlišným žánrům a rozdílnému věkovému složení skupiny byla debata obohacující nejen pro diváky, ale pro autory navzájem.

Po pauze na guláš a kávu byl prostor pro zakoupení knih a jiných prodávaných předmětů. O půl jedné začala beseda s autorem dětských knih, panem Václavem Dvořákem. Povyprávěl o svých zkušenostech i o jeho pohledu na dnešní mládež a čtení.

Během celého dne bylo možné vyzkoušet si v prvním patře kvíz o našem městě pod vedením Matouše Hojného, který si připravil přes dvacet otázek z různých oblastí, nebo si vybrat ze široké nabídky deskových her a zahrát si s přáteli. Paní profesorka Yveta Šecová připomněla návštěvníkům 100 let výročí od narození básníka J. Skácela, k němuž nechyběl ani výtvarný doprovod z rukou našich žáků. V knihovně byl prostor pro projevení talentu u velikonočních dílniček s výrobou záložek, květin z papíru a zdobením perníčků.

Budeme se těšit příští rok a loučíme se tematickým nazdar bazar.

Dan Jarolímek a Matěj Vaněk (5.C)