11 Bře

Talent centrum na gymnáziu

11 března, 2022 | By |

Gymnázium Dvůr Králové nad Labem se zapojilo do projektu Královéhradeckého kraje Talent centra s kurzem Příroda kolem nás. Kurz probíhá od ledna do května, má pět bloků:

1) Ptáci v zimě

2) Zoobentos (obyvatelé dna vodních toků či nádrží)

3) Fytobentos (řasy rostoucí na dně vodních toků či nádrží)

4) Edafon (obyvatelé hrabanky)

5) Závěrečná shrnující exkurze

Každý blok je zahájen prezentací pro seznámení s daným společenstvem a metodami výzkumu. Následuje samostatná práce studentů, kdy si mimo jiné osvojí potřebné dovednosti při práci se základní biologickou technikou, jako je dalekohled, binokulární lupa, mikroskop a samozřejmě fotoaparát pro pořízení podrobné dokumentace. Závěrečnou částí každého bloku je seminář moderovaný odborným lektorem, kde účastníci prezentují a diskutují své výsledky.

Vzhledem k situaci proběhly úvodní prezentace a závěrečné shrnutí v bloku Ptáci v zimě a úvodní prezentace k bloku Zoobentos distančně – online formou. V neděli 6. 3. se ale již účastníci kurzu mohli sejít na závěrečném shrnutí bloku Zoobentos prezenčně na gymnáziu a doufáme, že i další úvodní a shrnující části zbylých bloků budou probíhat „z očí do očí“.

RNDr. Jana Dobroruková