Image Image Image Image Image Image Image Image Image
4letý a 6letý obor

06 Úno

By

Seminář k BiO kategorie A, B

6 února, 2022 | By |

V sobotu 29. 1. 2022 měl na našem gymnáziu proběhnout již tradiční seminář, organizovaný Klubem NATURA, z. s., a určený na přípravu pro soutěžící v biologické olympiádě kategorie A, B na téma

Drž si balanc! aneb Rovnováhy a zpětné vazby v přírodě

s lektory (na fotografii)

Mgr. Albertem Damaškou, Katedra zoologie PřF UK, téma Genetika populací, a Bc.Zuzanou Konvičkovou, Katedra zoologie PřF UK, téma Rovnovážné ústrojí bezobratlých a obratlovců.

Vzhledem k současné problematické situaci, kdy lektoři onemocněli několik dní před seminářem covidem a také se vzhledem ke karanténám přihlásilo málo zájemců, jsme se rozhodli zorganizovat seminář on-line. Podařilo se nám předat na poslední chvíli do škol odkaz pro připojení, který zafungoval, a seminář v sobotním dopoledni bez problémů proběhl. Naše nabídka měla velký ohlas, semináře se zúčastnila padesátka účastníků z dvanácti středních škol Královéhradeckého kraje.

Jsme si vědomi toho, že osobní setkání soutěžících s lektory je příjemnější, a velice rádi je vždy na našem gymnáziu přivítáme, ale jsme rádi, že si zájemci mohli alespoň touto formou odnést důležité poznatky, které jim při přípravě na biologickou olympiádu mohou pomoci.

RNDr. Jana Dobroruková