Image Image Image Image Image Image Image Image Image
4letý a 6letý obor

20 Čvn

By

Celostátní kolo SOČ 2019

20 června, 2019 | By |

14.–16. 6. 2019 jsem se zúčastnila celostátního kola soutěže SOČ se svou prací Cvičebnice španělské gramatiky. Celostátní kolo se letos konalo v Opavě, kam jsem se také v pátek dopoledne vypravila spolu se zbytkem zástupců Královéhradeckého a Pardubického kraje. Kvůli dopravním komplikacím jsme sice dorazili o trochu později na slavnostní zahájení, ale ani to nás neodradilo od toho se ho zúčastnit. Ještě téhož dne jsme si prohlédli třídy, kde probíhaly obhajoby, vzájemně si pomohli s přípravou posterů a poté se společně odjeli ubytovat.

Ráno nás čekalo brzké vstávání, jelikož obhajoby probíhaly již od osmé hodiny ranní a museli jsme se stihnout ještě nasnídat. Já jsem svou práci obhajovala až po desáté hodině dopolední, takže jsem měla možnost vyslechnout obhajoby i dalších účastníků a poučit se z jejich chyb. Po ukončení obhajob jsme všichni obdrželi osvědčení o účastni na celostátní přehlídce SOČ, které nám v budoucnu může pomoci také při přijímacích zkouškách na vysokou školu. Poté jsme se přesunuli na přehlídku posterů, kde jsme strávili zbytek odpoledne. Večer nás čekalo představení One human show Simony Babčákové, které bylo opravdu povedené. Po představení jsme se všichni přesunuli na ubytování.

Ráno nás čekalo balení a přesun na Mendelovo gymnázium, kde jsme si odložili věci a vydali se na výlet, který pro nás pořadatelé připravili. Já jsem navštívila zámek Hrádek nad Moravicí, kde se mi opravdu líbilo a nebyli jsme ochuzeni ani o poutavou prohlídku zámku s milou paní průvodkyní. Po návratu nás již čekal oběd a poté vyhlášení výsledků. Já jsem se se svou cvičebnicí umístila na 11. místě. Po vyhlášení výsledků a závěrečném proslovu hlavních organizátorů se celá naše delegace vydala zpět domů. Cesta byla sice náročná, ale zvládli jsme ji a plní zážitků a nových zkušeností jsme se odebrali do svých domovů.

Zuzana Crhová, 5.C