01 Dub

Ruštinářky gymnázia tradičně perfektní!

1 dubna, 2019 | By |

Naše škola má za sebou další krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce. Ve čtvrtek 21. 3. 2019 se konalo v Hradci Králové krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce. Naše studentky opět zazářily a nechaly v poli poražených ve většině kategorií spolužáky z ostatních škol Královéhradeckého kraje! Děvčata tak ani letos nezaostala za zářivými úspěchy let předešlých:

Magdalena Kazmirowská (2. C)  v kategorii ZŠ obsadila 1. místo (v této kategorii se celostátní kolo tradičně nekoná).

V kategorii SŠ I nedala nikomu šanci Adéla Šleisová (3. A), obsadila také 1. místo a postupuje do celostátního kola. A skvělého výsledku v silné konkurenci – 3. místo – dosáhla i Kateřina Karlíčková (5. C) v kategorii SŠ II.

Gratulujeme a děkujeme děvčatům za vynaložené úsilí a vzornou reprezentaci. Adéle držíme palce do kola celostátního, které se bude konat 8. dubna 2019 v Praze.

Mgr. Dana Dalibabová