Image Image Image Image Image Image Image Image Image

27 Úno

By

Lyžařské výcvikové kurzy 2019

Únor 27, 2019 | By |

Lyžařský výcvikový kurz 3.C

Tak jsme se taky dočkali… Jednu únorovou neděli nastala toužebně očekávaná chvíle. Konečně týden na horách v krásném prostředí Špindlerova Mlýna, plný odpočinku s báječnými kamarády. Začalo to romanticky – výšlap několikrát do kopce s batohy a jídlem na chatu, poté zabydlování se a nástup dole na terase chaty Juta Labská. Vzali jsme si lyže a plni očekávání nádherných zážitků se vydali vstříc výšlapu kopce po sjezdovce. Toto jsme následovně absolvovali ještě několikrát, prý rozcvička, slyšeli jsme. Učitelé nás rozřadili do skupin, které nazývali podle ovoce, čímž nám nahnali ukrutný hlad. Naštěstí následovala skvělá večeře. Večer jsme společně poseděli ve společenské místnosti, kde jsme se dověděli, co a jak máme a nemáme dělat.

Druhý den začal ještě příjemněji. Šli jsme si totiž koupit permanentky na lanovku. Dopoledne probíhalo lyžování, odpoledne běžkování na perfektně připravených běžeckých tratích.

Každý večer jsme hráli společenské hry, jednou jsme podpořili našeho spolužáka ve výrobě domácí pizzy, kterou jsme mu pak částečně snědli a částečně s ní upláceli učitele, aby nám prodloužili večerku. Povedlo se! Večerka nám byla prodloužena o celých 10 minut! 🙂

Poslední den měl být běžkařský závod, ale počasí se zkazilo, ach jo. Uklidili jsme chatu a sestoupili dolů na parkoviště, kde to všechno před týdnem začalo. S maximem zážitků a pěknými vzpomínkami jsme se vrátili do reality školních lavic. Nedá se nic dělat, svou přítomností musíme potěšit i ostatní učitele, kterým se po nás již stýskalo. 🙂

Lyžařskému výcviku NAZDAR!

Nikola Rapáčová

 

Lyžařský výcvikový kurz 1.A

Na lyžařský výcvik jsme se velmi těšili, doufali jsme, že si užijeme spoustu legrace. Naše očekávání se vyplnila a týden zimních radovánek jsme prožili se spoustou legrace a dostatkem sportu. 

Během týdenního pobytu jsme se sblížili s celou třídou. Přestože první dny padal sníh a na sjezdovku nebylo vidět, náladu nám vždy spravil náš super kuchař.  Také jsme se párkrát vydali na běžky, pro některé to byl zážitek a pro některé velké utrpení, i tak jsme se všichni vrátili ve zdraví na chatu.

Největší zážitek jsme měli po výstupu na Vrbatovu boudu. Odměnou nám byl pohled na Krkonoše nasvícené odpoledním sluncem a údolí zalité v mlze.

Každý večer jsme trpělivě poslouchali přednášky našich učitelů. Volné chvíle jsme si krátili hraním karet a zpěvem příjemných písniček.

Všichni jsme se vrátili spokojení a příjemně unavení z týdne plného zážitků.

                                                                                                          Žáci 1.A