21 Pro

Projektové dopoledne tvůrčího psaní

21 prosince, 2018 | By |

Součástí našeho školního grantu Implementace KAP KHKI je též tvůrčí psaní. Literární nadšenci se scházejí jednou za dva týdny, rozvíjejí svůj literární talent a pozvolna promýšlejí, o čem bude kniha, kterou mají během tří let sami sepsat a jež bude z prostředků grantu skutečně vydána. O své nadšení se v prosinci podělili se dvěma třídami místních základních škol. Kroužek tvůrčího psaní pro ně připravil tříhodinový program, který jim hravým způsobem objasnil rozrůzněnost slovní zásoby, význam kompozice, účinek dobré pointy i krásu kaligramu. Účastníci formou scénky a psaní individuálního i ve dvojici rozvíjeli svou tvořivost – a třeba se i někdo zamyslel, že by se chtěl do psaní naší knihy zapojit. Někteří projevili velké nadání a během příštího roku to lze ještě stihnout, budou-li studenty našeho gymnázia, takže třeba šlo o osudové setkání… 😉 Děkujeme za účast, zájem i pochvalu!