Image Image Image Image Image Image Image Image Image
4letý a 6letý obor

18 Pro

By

Česká policejní legenda v aule gymnázia

18 prosince, 2018 | By |

Je úterý 18. prosince 2018. Všichni se chystají na vánoční svátky, doma voní cukroví, kupují se dárky, maminky nevědí, kde jim hlava stojí. Jako každý rok jsme natěšení na krásné chvíle volna.

I přesto se ve škole děje něco neobvyklého. Jdeme na přednášku, která má opravdu nevánoční téma. Vstupujeme do naší krásné auly, kam právě dorazil plukovník Josef Lottes, bývalý elitní člen policejního sboru, který bojem proti zločinu strávil 44 let.

Je to neobyčejný člověk, který má dar vyprávět a zároveň učit, co se může a nemůže, co je špatně a co bychom měli dělat, když…  Když nás někdo napadne, když četujeme a když jsme na Facebooku, tedy v tzv. kyberprostoru, když někoho někdo šikanuje nebo ohrožuje jakýmkoliv způsobem.

Problematika zločinnosti je velmi obsáhlá, vše se ještě kombinuje a vše je postihnutelné, přesto jsme se dozvěděli, jak se chovat, bránit se, jak nespadnout do problémů v případě, kdy jsme sami napadeni, jak se chovat dle současných zákonů a kde následně vyhledat pomoc. V podstatě nám vytvořil malý balíček informací, díky kterému už víme, jak můžeme vyřešit všechno podstatné, co se nám stane.

Pan Lottes je velmi charismatický člověk, umí zacílit na problém a pragmaticky člověka během pár minut v zásadě naučit, co a jak udělat pro svou ochranu. Za tuto přednášku mu děkujeme a přejeme do budoucnosti, aby se setkával už jen s lidmi, kteří jen trochu pochybili a chtějí se napravit.

Studenti GDK