Hlavní stránka

Počet zobrazených článků: 5 (z celkem 5 nalezených)

Tělesná výchova

Jak bylo na „lyžáku“ ?

3.C

 Hned  první den našeho výcviku jsme se pořádně zapotili. Jen co jsme vynosili všechny naše věci na chatu Juta, kde jsme byli po celou dobu ubytovaní, nazuli jsme lyžáky a šli jsme lyžovat. Bylo nám jasné, že lanovkou se nahoru nepovezeme, protože „permice“ jsme ještě neměli. Druhá možnost byla tedy jít pěkně po svých. Poté, co jsme se rozlyžovali a párkrát jsme si vyšlápli kus sjezdovky, nás učitelé rozřadili do družstev, ve kterých jsme následující čtyři dny lyžovali. Netrénovali jsme pouze jízdu na sjezdových lyžích, ale také na lyžích běžeckých. Dvakrát jsme všichni společně vyrazili s běžkami na nohou na běžecké okruhy na Mísečkách. Důležité bylo běžky správně namazat. Přestože jsme byli předchozí večer o mazání lyží poučeni, ne všem se to úplně povedlo. Další den jsme ale namazali lépe, a proto se nám téměř všem podařilo vystoupat až na Vrbatovu boudu s úsměvem na tváři. Našlo se mezi námi dokonce i dost nadšenců, kteří se na běžky vydali ještě jednou, a to dobrovolně.


Pokračování 23. 02. 2018, autor: Blanka Hofmanová Vytisknout článek
Tělesná výchova

Druháci na vodáckém kurzu

Po dlouhé a úmorné cestě vlakem jsme konečně mohli odpoledne usednout plni očekávání a obav do kánoí ve Vyšším Brodě. Principy základů jízdy na lodi a jejího ovládání jsme sice bedlivě poslouchali, ale stejně se stala naše první etapa velkým dobrodružstvím. Postupně jsme se zlepšovali a pochopili jsme zákonitosti pohybu lodi v praxi, a tak jsme si troufli i na vjezdy a výjezdy z proudu, což se ovšem neobešlo bez vyklopených lodí. Vyzkoušeli jsme i jízdu na kajaku, který byl vratký víc, než jsme si mysleli. Návštěva překrásného Českého Krumlova byla obohacena ještě o prohlídku s průvodcem. Rožmberk, Dívčí kámen, Zlatá Koruna – to jsou kulturní místa, která stojí za zastávku. Ještě se na Vltavu vrátíme! Každým dnem se blížil déšť, to mnohé výpravy odradilo od pokračování v cestě. My jsme to vydrželi  i s promočenými stany a odměnou nám byla návštěva a prohlídka středověkého statku s vynikajícími plackami, a také závěrečná etapa do Boršova n. V.

Škoda, že vodák je tak brzy za námi, s dostatkem jídla a suchého oblečení bychom ho klidně ještě o týden prodloužili.

vltava_2016_ii_512

Pokračování 23. 05. 2016, autor: Blanka Hofmanová Vytisknout článek
Tělesná výchova

GDK na maratonu!

Tak jsme to zvládli! Na začátku byla trocha pochybností, jestli opravdu uběhneme pověstnou maratonskou trať. I když se jedná o štafetový způsob závodu pro 10 běžců, kdy každý běžec má před sebou  4,2 km, zdála se nám trasa nepřekonatelná a vzbuzovala respekt. Juniorský maraton v Hradci Králové nám v letním dnu a na městské dlažbě dal pěkně zabrat.

To, že se maraton běžel kolektivně, pro nás bylo mnohem lepší než běžet individuálně sami za sebe. O závodní stres jsme se mohli podělit. Běželi jsme, co nám síly stačily, a předávali  štafetu dalším. Po doběhu se dostavil super pocit.  I když máme jen "bramborovou" medaili,  můžeme být s výsledkem spokojeni a všichni do toho dali snad i víc jak 100%. Ale příště to vyhrajeme!

N. a T. Baumovy, B. Janáková (2.A)

 Byl to skutečně zážitek, do kterého jsme nasadili všechny síly. Na konci únava, vyčerpání, žízeň a bolavá místa, která byla u každého jiná – kotníky, kyčle, hlava,…Gymnázium postavilo do závodu 2 štafety, chlapeckou a dívčí. 20 žáků tedy reprezentovalo naše město. A výborně! V nových vzdušných dresech, které se velmi osvědčily, jsme byli opravdu vidět a doběhli jsme na 4. a na 8. místě.  A co nám to přineslo? Nečekaný úspěch, zkušenosti a radost ze zvládnuté trati a skvělou partu napříč ročníky.

Mgr. Blanka Hofmanová

maraton_512

Fotogalerie


  14. 04. 2016, autor: Blanka Hofmanová Vytisknout článek
Tělesná výchova

Lyžařský kurz 1.A

Lyžařský výcvik – vybaví se vám bílé hory, zasněžené stromy, lyže a mnoho zábavy? S takovouto myšlenkou jsme se my, třída 1.A, sešli před gymnáziem 31. 1., odpočati po pololetních prázdninách. Naposledy jsme zamávali smutně hledícím rodičům a autobus se rozjel směrem Špindlerův Mlýn.

Chata, posazena uprostřed bílého kopečku, byla pro mnohé z nás milým překvapením a cítili jsme se jako v pohádce. Samozřejmě jsme se nemohli dočkat, až vyzkoušíme lyže i běžky, a užívali jsme si krásu hor. Bohužel nás během týdne stihl potkat déšť, led i nepříjemné sněžení. Ale nechali jsme si tím zkazit náladu a nadšení ze zimních sportů? Ani náhodou! Vypořádali jsme se se svahem a běžeckou stopou skvěle. Po večerech jsme si léčili vtipně způsobené modřiny z běžek a užívali si příjemně panující náladu. Díky skvělému jídlu, o které se staral Pan kuchař, jsme neztráceli sílu a každý den se probouzeli do růžova. Poslední den jsme zabojovali v běžeckém závodě o Sněžný list a tím také uzavřeli lyžařský výcvik. Úžasné zážitky a chvíle s novými přáteli si odnášíme na celý život.

Viktorie Vaňurová a Tereza Čechovičová 

lyzarsky_vycvik_2016_512


  12. 02. 2016, autor: Blanka Hofmanová Vytisknout článek
Tělesná výchova

Výběrový lyžařský kurz 4. ročníků

Na začátku prosince se pro čtvrté ročníky uskutečnil výběrový lyžařský kurz v jižním Rakousku v korutanských Alpách. Ubytovaní jsme byli v penzionu v městečku Seeboden u jezera Millstättersee. Každý den jsme za lyžováním dojížděli vlastním autobusem, a tak jsme měli možnost během čtyř dní navštívit tři lyžařská střediska - Bad Kleinkirchheim, Mölltaler Gletscher a Nassfeld.


Pokračování 19. 12. 2008, autor: Josef Bělina Vytisknout článek

Bakaláři - Elektronická evidence výuky
Vyhledat na
www.gym-dk.cz
Sponzoři a projektoví partneři