Mezinárodní konzervatoř Praha

Autor: Ivana Syrovátková <ivana.syrovatkova(at)gym-dk.cz>, Téma: Exkurze a zájezdy, Vydáno dne: 27. 04. 2018

Ve čtvrtek 5. dubna se vybraní žáci ze tříd 2.C, 4.C a 2.A (umělecky založení „mediálníci) vydali do Prahy na exkurzi. Na programu byla návštěva Mezinárodní konzervatoře v Praze, která pořádá ve Dvoře Králové červnový Coolfest (letos již potřetí), a večer představení s názvem  Pygmalion.

Ihned po příchodu na konzervatoř se nás s vřelým úsměvem ujala herečka Veronika Žilková. Její nálada byla neuvěřitelně nakažlivá. Spolu s ní nás uvítal student třetího ročníku herectví Dan, který nás celý den doprovázel.

Jako první jsme se šli podívat na hodinu přednesu třetího ročníku herectví. Ve třídě bylo kolem deseti žáků. Přednášeli různé básně a předávali si slovo mezi sebou jako štafetu. Bylo to opravdu působivé. Potom jsme se šli podívat na hodinu tance. Žáci se zrovna rozcvičovali. Bylo to docela šokující, dokonce i studenti volali: „Pane profesore, prosím, už ne!“.

Následovalo pohoštění, které nám opět připravila paní Žilková, a potom jsme šli do nahrávacího studia, kde studentka zpěvu nahrávala písničku, která má být ve výběru na jejím novém CD. Vedl ji známý rocker Ota Balage. Moc se mi to líbilo, slečna hezky zpívala a bylo to opravdu zajímavé.

Potom jsme šli do divadla, které patří konzervatoři (Divadlo v Korunní), a zhlédli jsme představení, tzv.generálku, Krvavá svatba od španělského autora Garcíi Lorcy. Režisérem byl velmi známý Petr Kracík, který se školou úzce spolupracuje již dlouhá léta. Předvedli nám ho studenti herectví, kteří mají toto představení zároveň jako maturitní. Jejich výkony byly působivé a skvělé.

Večer jsme šli do Divadla Na Vinohradech, kde hráli představení Pygmalion od G.B.Shawa. Hrálo tam mnoho slavných herců a hereček. Představení bylo úžasné, moc se mi líbilo, a nejen mně. Potlesk byl dlouhý a vytrvalý, herci se několikrát vraceli na jeviště.

img_20180405_180219_512

Na tuto exkurzi budu ještě dlouho vzpomínat.

Kateřina Karlíčková, 4.C