Byla to Pecka!

Autor: Eva Polášková <>, Téma: Společenské a vzdělávací akce, Vydáno dne: 05. 10. 2017

Tradiční, již 11. environmentální kurz pod záštitou pedagogů  proběhl od 19. do 22. 9. 2017 v areálu kempu Pecka. Studenti 1. C zažili a prožili mnohé: biomonitoring rybníka, poznávání stromů a výrobu plakátů na jejich prezentaci a určení, návštěvu hradu Pecka, sběr odpadků podél silnice, psychologické, literární a etické aktivity, výrobu svíček pro charitativní výstavu, večerní divadlo, noční les a spoustu dalších činností, které směřují k poznání se navzájem, sama sebe a okolní přírody a ve kterých je třeba uplatnit logické myšlení, spolupráci, (sebe)důvěru, schopnost diskuze, argumentaci a kreativitu.

Děkuji všem kolegům a lektorům - Mgr. Yvetě Šecové, Mgr. Pavlíně Flídrové, Mgr. Liboru Špačkovi a Mgr. Jiřímu Hotovému - za přípravu a realizaci aktivit.

img_6698b_512

Z ohlasů a hodnocení studentů:

„Kurz byl výborný!“

„Začal jsem se víc bavit s více lidmi.“

„Noční les byl super, ale možná trochu krátký.“

„Kurz se mi moc líbil.“

„Mohlo být více volného času.“

„Líbila se mi ta stezka v lese.“

„Líbilo se mi úplně všechno, jenom ty planety byly moc dlouhé.“

„Kurz se mi líbil a splnil svůj účel.“

„Myslím, že jsme fajn třída.“

„Hodila by se delší stezka lesem“

„Byla tady zábava.“

„Kurz byl super.“